Za pieniądze…

Suwerenowi, czyli klienteli wyborczej partii rządzącej poprzewracało się we łbach. Skoro PAD ma się szczepić na końcu, to oni mogą się szczepić za pieniądze. Nie tyle płacąc za to ale pobierając za to kasę. Jest taki suchar na ten temat bynajmniej nie seksistowski. Ile razy kobieta rumieni się podczas seksu? Pięć. Pierwszy raz, gdy robi to pierwszy raz. Drugi raz, gdy robi to pierwszy raz ze swoim mężem. Trzeci raz, gdy robi to pierwszy raz nie ze swoim mężem. Czwarty raz, gdy bierze za to pieniądze. Piąty raz, gdy sama za to płaci. Faceci są mniej skomplikowani. Rumienią się tylko dwa razy. Pierwszy raz, gdy nie mogą drugi raz. A drugi raz, gdy nie mogą pierwszy raz.

Partia rządząca fundowała suwerenowi 500+ i inne bonusy typu piórnikowe, tornistrowe, emeryckie. No to suweren przyzwyczaił się, że nie ma nic za darmo. Pan Prezes chce no to niech Pan Prezes płaci, przecież że nie ze swoich tylko społecznych, naszych pieniędzy. Czekam na kolejne mentalne wykwity wyobraźni suwerena.

Wiem, nie można się obrażać na własny naród. Ale można i należy stać w prawdzie. Polski ludek szczególnie z obszaru zaborów ruskiego i austriackiego przyzwyczajony jest do tekstu – „bo misie należy”. Tak jest od czasów uwłaszczenia chłopów pańszczyźnianych i ciężko to wykorzenić z myślenia i postaw. Mądra władza stara się naprawiać chorą mentalność. Cwana władza kupuje w ten sposób głosy wyborców. A potem za to płaca wszyscy, Pan płaci, Pani płaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *